Σεμινάριο για το κοινό στα πλαίσια της Έκθεσης Βρετανικών Πανεπιστημίων που οργανώνει το British Council

Σεμινάριο από τον Δρ. Λάμπρο Λαζούρα, Καθηγητή Ψυχολογίας του CITY College, Διεθνές Τμήμα του Πανεπιστημίου του Sheffield.
Τρίτη, 8 Απριλίου στις 5:30-6:30μμ στο ξενοδοχείο Makedonia Palace.

“Ένας Αστρολάβος για την Επαγγελματική Καριέρα”.
Ο αστρολάβος βοηθούσε για αιώνες τους ναυτικούς να κατανοήσουν τις κινήσεις των ουράνιων σωμάτων και να φτάσουν στον προορισμό τους. Αυτή η ομιλία θα σας παρουσιάσει ένα σύγχρονο αστρολάβο που έχει ως σκοπό να βοηθήσει τους νέους ταξιδιώτες της ζωής να καταλάβουν τις αλλαγές του επαγγελματικού τοπίου και αντίστοιχα να χαράξουν τη δική τους επαγγελματική πορεία.